اخبار ویژه

  • شناسه : 29655
  • ۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
  • 28 بازدید
  • ارسال توسط :
اجرای ۲۶۵ طرح اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد لرستان
اجرای ۲۶۵ طرح اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد لرستان

اجرای ۲۶۵ طرح اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد لرستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶۵ طرح با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهت اشتغالزایی مددجویان این نهاد در استان اجرایی شده است.

به گزارش خبر روز از لرستان،جاسم محمدی فارسانی بیان کرد: سیاست اشتغال این نهاد حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است که در این راستا امسال ۲۶۵ طرح با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درزمینه کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی و دامپروری اجرا شده است.

وی افزود: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری پنج هزار و ۸۵۰ طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد می‌شود و هزینه اجرای این طرح‌ها بیش از یکصد و ۹۰ میلیارد تومان است که از محل اعتبارات اشتغال کمیته امداد و تسهیلات تبصره ۱۶ بانکی تامین شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با بیان اینکه این طرح‌ها بر اساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه‌مندی، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوار‌های تحت حمایت و فرزندان مددجو اجرا می‌شود، عنوان کرد: اجرای طرح‌های خوداشتغالی و پرداخت تسهیلات صرفا در زمینه کسب و کار برای افراد آموزش دیده اجرا می‌شود و حمایت‌های فنی، مشاوره و نظارت ناظران فنی اشتغال بعد از اجرای طرح به مدت پنج سال ادامه دارد.

فارسانی ادامه داد: آموزش مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در تمام حرف و مشاغل در مؤسسات ذیصلاح جهت ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت به‌صورت فردی و گروهی با هماهنگی این نهاد و رایگان ارائه می‌شود.

وی افزود: درسال گذشته پنج هزار و ۱۸۲ طرح اشتغالزایی در زمینه‌های مختلف با اعتباری بالغ بر ۱۳۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ایجاد شده است.

اکنون ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۲۳۰ هزار نفر تحت پوشش هستند.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*