اخبار ویژه

  • شناسه : 29250
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
  • 59 بازدید
  • ارسال توسط :
اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز ریمله خرم آباد
اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز ریمله خرم آباد
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان:

اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز ریمله خرم آباد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز ریمله با مساحت ۸ هزار و سیصد هکتار خبر داد.

به گزارش خبر روز ازلرستان؛ شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه این حوزه یکی از سرشاخه های اصلی خرم رود خرم آباد است که بخش زیادی از سیلاب این شهر در این محل سرچشمه می گیرد خاطرنشان کرد: دبی حداکثر لحظه ایی خروجی این حوزه در زمان سیلاب حدودا ۵۶ مترمکعب در ثانیه بوده که در مسیر خود پل ها، تاسیسات، اراضی کشاورزی، اراضی ملی و… را تحت تاثیر قرار می داد.

او افزود: بمنظور کنترل سیلاب شهرخرم آباد و جلوگیری از تخریب اراضی ملی، اراضی کشاورزی، ابنیه ها و …، اجرای عملیات آبخیزداری در این حوزه در دستور کار منابع طبیعی استان قرار گرفت بطوریکه در سنوات ۹۹_۹۸ مجموعا تاکنون اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و هشتصد و شصت میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است.

نجفی تصریح کرد: این پروژه با ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی با عملیات های مختلفی همچون احداث بندهای خاکی، بندهای سنگی ملاتی، رسوب گیرگابیونی، عملیات بیولوژیکی و بیومکانیکی در حال اجراست.

گفتنی است که بر اساس برآورد بعمل آمده، اجرای این پروژه حدودا۷درصد از سیلاب ورودی به شهر خرم آباد را کنترل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*