اخبار ویژه

  • شناسه : 14430
  • ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱:۱۹
  • 348 بازدید
  • ارسال توسط :
اجرای طرح جنگلانه با هدف کمک به احیاء جنگل ها در ایذه + تصاویر
اجرای طرح جنگلانه با هدف کمک به احیاء جنگل ها در ایذه + تصاویر

اجرای طرح جنگلانه با هدف کمک به احیاء جنگل ها در ایذه + تصاویر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: در نخستین برنامه طرح جنگلانه در ایذه، ۵۰۰ اصله نهال و ۶۰۰ بذر بلوط کاشته شد.

فیروز بیگلری – خبر روز / به گزارش خبرنگار خبر روز از ایذه، فرزاد حسین پور اظهار داشت: طرح جنگلانه در زمین های ملی تنگ اتابکی دهستان هلایجان از توابع شهرستان ایذه اجرا شد.

وی افزود: نخستین برنامه جنگلانه شهرستان ایذه در سال ۹۷ با کاشت بیش از ۵۰۰ اصله نهال و حدود ۶۰۰ بذر بلوط در تنگ اتابکی ایذه برگزار گردید.

حسین پور ادامه داد: این طرح با هماهنگی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایذه، اداره محیط زیست و‌ جمعی از فعالان محیط زیست انجام شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه سابقه اجرای طرح جنگلانه را حدود چهار سال بیان کرد و گفت: جنگلانه یک طرح ملی است که به منظور فرهنگ سازی و بکارگیری مشارکت مردمی با هدف احیاء و ترمیم عرصه ها و رویشگاه های طبیعی در مناطق جنگلی و مرتعی انجام می‌شود.

وی در پایان اظهار داشت: در سال‌های اخیر قاچاقچیان ذغال، آسیب‌های زیادی به جنگل‌های زاگرس وارد کردند که اینگونه طرح‌ها می‌تواند به احیاء جنگل های این مناطق کمک کند.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

بیشتر بخوانید»  ادعای های کذب طرح شده؛ از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*