اخبار ویژه

  • شناسه : 14430
  • ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱:۱۹
  • 487 بازدید
  • ارسال توسط :
اجرای طرح جنگلانه با هدف کمک به احیاء جنگل ها در ایذه + تصاویر
اجرای طرح جنگلانه با هدف کمک به احیاء جنگل ها در ایذه + تصاویر

اجرای طرح جنگلانه با هدف کمک به احیاء جنگل ها در ایذه + تصاویر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: در نخستین برنامه طرح جنگلانه در ایذه، ۵۰۰ اصله نهال و ۶۰۰ بذر بلوط کاشته شد.

فیروز بیگلری – خبر روز / به گزارش خبرنگار خبر روز از ایذه، فرزاد حسین پور اظهار داشت: طرح جنگلانه در زمین های ملی تنگ اتابکی دهستان هلایجان از توابع شهرستان ایذه اجرا شد.

وی افزود: نخستین برنامه جنگلانه شهرستان ایذه در سال ۹۷ با کاشت بیش از ۵۰۰ اصله نهال و حدود ۶۰۰ بذر بلوط در تنگ اتابکی ایذه برگزار گردید.

حسین پور ادامه داد: این طرح با هماهنگی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایذه، اداره محیط زیست و‌ جمعی از فعالان محیط زیست انجام شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه سابقه اجرای طرح جنگلانه را حدود چهار سال بیان کرد و گفت: جنگلانه یک طرح ملی است که به منظور فرهنگ سازی و بکارگیری مشارکت مردمی با هدف احیاء و ترمیم عرصه ها و رویشگاه های طبیعی در مناطق جنگلی و مرتعی انجام می‌شود.

وی در پایان اظهار داشت: در سال‌های اخیر قاچاقچیان ذغال، آسیب‌های زیادی به جنگل‌های زاگرس وارد کردند که اینگونه طرح‌ها می‌تواند به احیاء جنگل های این مناطق کمک کند.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*