اخبار ویژه

  • شناسه : 5551
  • ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۱۸
  • 1350 بازدید
  • ارسال توسط :
اجرای یک پروژه جدید عام المنفعه توسط نفت و گاز مسجدسلیمان
اجرای یک پروژه جدید عام المنفعه توسط نفت و گاز مسجدسلیمان

اجرای یک پروژه جدید عام المنفعه توسط نفت و گاز مسجدسلیمان

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در یک اقدام عام المنفعه اقدام به تعریف و اجرای یک پروژه راه سازی نمود .

به گزارش خبر روز و به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، پروژه تعریض و بهسازی جاده مسجدسلیمان به منطقه تل بزان و بخش جریک از محور ایستگاه قدیم سد پروژه ی جدیدی است که توسط این شرکت و در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت و ارتقای خدمات دولت به شهروندان تعریف و اجرا شده است .

این پروژه که بخش زیادی از آن با استفاده از توانمندی ها و ماشین آلات راه سازی و ساختمانی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به طول ۱۷۰۰۰ متر از محل ایستگاه قدیم سد شهید عباسپور در منطقه پشت برج شروع و با گذر از منطقه تل بزان به سه راهی کریم آباد و جاده فعلی مسجدسلیمان – اندیکا ختم می شود و برای اجرای آن ۱۳ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است .  

با اجرای این پروژه ضمن اصلاح هندسی قوس های مسیر موجود ، عرض ۴ متری جاده نیز که در گذشته تنها برای عبور یک خودرو کافی بود به عرض ۱۲ متر ارتقاء می یابد و بدین طریق ضمن افزایش ایمنی موجب کاهش زمان سفر و  تردد اهالی روستاهای تل بزان و بخش جریک به مرکز شهرستان و انتقال بخشی از ترافیک خیابان مرکزی شهر مسجدسلیمان می گردد .

این جاده به نوعی یکی از قدیمی ترین جاده های مواصلاتی کشور نیز محسوب می شود که در دهه ۴۰ بمنظور احداث سد شهید عباسپور ایجاد گردید و با گذر زمان و افزایش تعداد خودروها و مسافرت ها هیچگونه اقدام اصلاحی روی آن صورت نگرفت و علیرغم کوتاهی مسیری که به نسبت جاده فعلی اندیکا به مسجدسلیمان دارد بدلیل پیچ های تند و حادثه خیز و شیب های غیر اصولی در ارجحیت سفر شهروندان قرار نگرفته است .

پیش بینی می شود که این پروژه عام المنفعه که با همت پرسنل زحمت کش اداره ترابری شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و با استفاده از ماشین الات این شرکت در حال انجام است تا پایان شهریور ماه عملیات کوه بری ، خاکبرداری ، خاکریزی و اصلاح قوس ها ، پخش و کوبیدن لایه زیر اساس آن ادامه یابد و با اتمام عملیات خاکی جهت اجرای روکش آسفالت آماده گردد. 

.

.

.

.

 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*