اخبار ویژه

  • شناسه : 6080
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
  • 523 بازدید
  • ارسال توسط :
آنگلا مرکل آرزوی مخفی خود را فاش کرد!
آنگلا مرکل آرزوی مخفی خود را فاش کرد!

آنگلا مرکل آرزوی مخفی خود را فاش کرد!

«آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان از شغل فعلی خود کاملا راضی است. با وجود این، او در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده همواره به داشتن شغل دوم فکر می‌کند.

به گزارش خبر روز، صدر اعظم آلمان در مصاحبه اخیر خود از تمایلش برای شغل دوم خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی اکسپرس؛ «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان از شغل فعلی خود کاملا راضی است. با وجود این، او در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده همواره به داشتن شغل دوم فکر می‌کند.

رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان که بزرگترین حزب محافظه کار این کشور است در حال حاضر، خود را برای کسب دوباره کرسی صدر اعظمی بزرگترین اقتصاد اروپا آماده می کند. در صورتی که او بار دیگر در انتخابات ۲۴ سپتامبر پیروز شود، برای چهارمین دوره رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان خواهد شد.

آنگلا مرکل در مصاحبه های مطبوعاتی خود با رسانه ای آلمانی بارها نسبت به پیروزی در انتخابات ابراز امیدواری کرده است. ولی اظهارات او حاکی از آن است که به شغل دیگری غیر از صدارت تمایل دارد.

بسیاری از مقامات دولتی در کشورهای مختلف جهان به منظور حفظ موقعیت خود سعی می کنند هیچگاه خستگی و تنفر خود را از شغل های دولتی نشان ندهند و خود را فردی وفادار به ملت و کشور نشان دهند. آنگلا مرکل با توجه به جایگاهی که در جهان دارد، یکی از این افراد است؛ اما او از تمایلش برای شغل دوم نیز خبر داده است.

صدر اعظم ۶۳ ساله آلمان در مصاحبه با روزنامه «راینیش پست» درباره آرزوی دیرینه اش که شغلی غیر از صدرات است سخن گفت.

وی اظهار داشت: همیشه آرزو داشتم بتوانم در کنار صدارت، مجری یک برنامه تلویزیونی نیز باشم.

اگرچه ممکن است آرزوی صدر اعظم آلمان رنگ واقعیت به خود نگیرد ولی او قرار است روز یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی پرسش و پاسخ با «مارتین شولتز»، رقیب سوسیال دموکرات خود به مناظره بپردازد. انتظار می رود، دوئل تلویزیونی آنها میلیونها بیننده را به خود جلب کند.

مرکل اعلام کرد موفق به بازبینی فیلم مناظره های قبلی نشده است ولی با خواندن مطالب مختلف خود را برای این جدال تلویزیونی آماده کرده است. وی اظهار امیدواری کرد اکثریت آلمانی ها مناظره وی را تماشا کنند.

نتایج نظرسنجی پایگاه فورسا آلمان نشان می دهد تقریبا نیمی از جمعیت ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری آلمان در انتخابات آتی این کشور شرکت می‌کنند. همچنین دو سوم آلمانی ها (نزدیک به ۷۵ درصد) اعلام کردند مرکل پیروز این انتخابات است و شانس شولتز در این انتخابات ۱۷ درصد است.

همچنین نتایج نظرسنجی جدید این پایگاه که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد یک ماه پیش از برگزاری انتخابات آلمان، احزاب محافظه کار «دموکرات مسیحی» و «اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن» متعلق به آنگلا مرکل – صدراعظم آلمان – با اختلاف ۱۴ درصدی، نسبت به حزب رقیب سوسیال دموکرات، پیشتاز است.

انتخابات پارلمانی آلمان در تاریخ ۲۴ سپتامبر سال جاری میلادی برگزار می شود.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*