اخبار ویژه

  • شناسه : 15639
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
  • 778 بازدید
  • ارسال توسط :
آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت و دومین ناو جنگی را به خلیج فارس فرستاد
آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت و دومین ناو جنگی را به خلیج فارس فرستاد

آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت و دومین ناو جنگی را به خلیج فارس فرستاد

خبر روز / پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز جمعه تایید کرد که واشنگتن سیستم دفاع موشکی پاتریوت را به خاورمیانه منتقل کرده است.واشنگتن همچنین ناو جنگی آرلینگتون را به خلیج فارس اعزام کرده که قرار است به ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن بپیوندند.واشنگتن در روزهای گذشته تحرکات نظامی خود را در خاورمیانه و به‌ویژه […]

خبر روز / پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز جمعه تایید کرد که واشنگتن سیستم دفاع موشکی پاتریوت را به خاورمیانه منتقل کرده است.واشنگتن همچنین ناو جنگی آرلینگتون را به خلیج فارس اعزام کرده که قرار است به ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن بپیوندند.واشنگتن در روزهای گذشته تحرکات نظامی خود را در خاورمیانه و به‌ویژه در منطقه خلیج فارس افزایش داده و دلیل آن را «افزایش تهدیدات از سوی ایران» عنوان کرده‌ است.

 

ادعایی که تهران آن را بی اساس می‌خواند.یک مقام رسمی آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت که نمی تواند از تعداد موشک‌های پاتریوتی که به خاورمیانه ارسال شده سخن بگوید.ارسال موشک‌های پاتریوت به خاورمیانه در حالی صورت می گیرد که پنتاگون چند ماه قبل، شماری از آنها را از خاورمیانه خارج کرده بود.

 

دومین ناو آمریکا در راه خلیج فارس

از سوی دیگر واشنگتن ناو جنگی یو‌اس‌اس آرلینگتون را که به‌ویژه برای انتقال وسایل نقلیه آبی-خاکی مورد استفاده قرار می گیرد به خلیج فارس اعزام کرده است. قرار است این ناو به ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ب‍پیوندد.آمریکا همچنین چهار بمب افکن بی-۵۲ را به پایگاه نظامی‌اش در قطر فرستاده است. آخرین باری که آمریکا از این بمب افکن‌ها استفاده کرده در جنگ افغانستان و عراق بوده است.

بمب افکن بی ۵۲ اچ آمریکایی در پایگاه هوایی العدید در قطر، ۹ مه ۲۰۱۹AFP PHOTO / US Air Force / Senior Airman Keifer Bowes فشار اقتصادی و نظامی آمریکا بر ایران در حالی در حال افزایش است که روز گذشته کاخ سفید اعلام کرد شماره تلفنی را به مقامات سوئیس داده است تا تهران در صورت تمایل بتواند با رئیس جمهوری آمریکا تماس بگیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گفته بود که علاقمند است ایرانی‌ها با او تماس بگیرند. تحرکات نظامی آمریکا در کنار افزایش فشارهای اقتصادی بر ایران، نگرانی‌های را از احتمال درگیری نظامی میان دو طرف افزایش داده است.

 

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*