اخبار ویژه

  • شناسه : 233
  • ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • 474 بازدید
  • ارسال توسط :
آمریکا باز هم کره شمالی را تهدید کرد
آمریکا باز هم کره شمالی را تهدید کرد

آمریکا باز هم کره شمالی را تهدید کرد

آمریکایی‌ها تهدید کرده‌اند که اگر موشکی با برد بلند در کره شمالی آزمایش شود، آن را در همان منطقه شرق آسیا با استفاده از توان موشکی ناوهای جنگی خود، سرنگون خواهند کرد.

 

به گزارش خبر روز، تنش‌های لفطی میان مقامات آمریکایی و کره شمالی باز هم اوج گرفت و این بار آمریکایی‌ها، پیونگ‌یانگ را به ساقط شدن موشک‌های شلیک‌شده تهدید کردند.

این خبر را چند منبع اطلاعاتی به شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز داده‌اند و گفته‌اند که پس از اعلام در راه بودن «اتفاقی بزرگ» از سوی پیونگ‌یانگ، کاخ سفید متقاعد شده که احتمالاً یک آزمایش اتمی دیگر در راه است و عزم خود را برای مقابله با این آزمایش، جزم کرده است.

منابع این خبر گفته‌اند که آمریکا ۲ ناو جنگی در منطقه شرق آسیا مستقر کرده که برای ساقط کردن موشک‌های بردبلند، موشک‌های تام‌هاوک در عرشه خود دارند؛ تام‌هاوک همان موشکی است که بامداد جمعه هفته پیش، به خرج عربستان و از روی دو ناو آمریکایی مستقر در شرق مدیترانه، به سمت پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه شلیک شد.

منابع آمریکایی گفته‌اند که این بار ناوها خیلی نزدیک شده‌اند و یکی از رزمناوها به فاصله ۳۰۰ کیلومتری ساحل کره شمالی رسیده است.

آمریکا که از واکنش چین به استقرار بمب اتم در خاک کره جنوبی واهمه دارد، بمب‌افکن‌های راهبردی دارای قابلیت حمل تسلیحات سنگین اتمی را هم در پایگاه گوام مستقر و ناو هواپیمابر «کارل وینسون» را نیز به سمت منطقه روانه کرده است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

بیشتر بخوانید»  کلنگ زنی و بهره برداری از 7 پروژه درهندیجان  

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*