اخبار ویژه

  • شناسه : 10746
  • ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
  • 869 بازدید
  • ارسال توسط :
آغاز موج دوم سفرهای نوروزی/افزایش ۱۲ درصدی تردد در جاده‌ها
آغاز موج دوم سفرهای نوروزی/افزایش ۱۲ درصدی تردد در جاده‌ها

آغاز موج دوم سفرهای نوروزی/افزایش ۱۲ درصدی تردد در جاده‌ها

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۸۵ درصد از تصادفات در این ایام نوروز منجر به جرح و فوت شده است.

به گزارش خبر روز، سردار تقی مهری با اشاره به موج اول بازگشت مسافران نوروزی اظهار کرد: از بعدازظهر روز گذشته موج بازگشت مسافران نوروزی آغاز شده است و از امروز موج دوم سفرهای نوروزی هموطنان شروع شده است.

به گفته رئیس پلیس راهور، محورهای منتهی به مشهد از بار ترافیکی بیشتری برخوردار بوده و این امر نشانگر آن است که تعدادی از هموطنان سفرهای خود ر ا آغاز کرده‌اند.

وی یادآور شد: محورهای قزوین به رشت ترافیک نیمه سنگینی داشته و در محورهای رودبار، هراز و چالوس نیز ترافیک سنگین و نیمه‌سنگین است. همچنین در برخی محورها مانند البرز هم با ترافیکی سنگینی روبرو هستیم. در محورهای فیروزکوه و تهران به سمت قم نیز شاهد ترافیک پرحجمی هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه از امروز سفرهای نیمه دوم تعطیلات نوروزی آغاز شده است، گفت: فردا و پس‌فردا نیز موج سفرها بیشتر خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه بیشترین عامل تصادفات پس از آغاز سفرهای نوروزی را خستگی و خواب‌آلودگی اعلام کرد و گفت: ۴۵ درصد تصادفات رخ داده در این ایام مربوط به این دو عامل بوده است. همچنین ۸۵ درصد از تصادفات در این ایام منجر به فوت و جرح شده است. بنابراین با استراحت کامل در رفت و بازگشت، مسافران می‌توانند امنیت خود را تامین کنند.

سردار مهری با اشاره به اینکه وضعیت تردد در جاده‌ها نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: علی‌ رغم افزایش سفرها خوشبختانه میزان تصادفات ۴ تا ۵ درصد کاهش یافته است که این امر نشانگر رعایت قوانین و مقررات از سوی مردم است.

وی اظهار کرد: خط قرمز پلیس در ایام تعطیلات برخورد با تخلفات حادثه‌ساز بوده و قطعا با متخلفین برخورد جدی خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه واژگونی دلیل بیشتر تصادفات بوده است، گفت: بیش از ۴۰ درصد از کسانی که در ایام تعطیلات نوروز جان‌شان را از دست داده‌اند، به دلیل واژگونی و عدم توجه راننده در حین رانندگی بوده است. بنابراین رانندگان با رعایت نکات ایمنی و توجه بیشتر می‌توانند مسافرت ایمن‌تری داشته باشند.

سردار مهری ادامه داد: طی روزهای گذشته وضعیت جوی مناسب بود، اما از روز گذشته وزش بادهای شدید در برخی محورها رخ داده است که باید در این شرایط رانندگان با سرعت مطمئنه رانندگی کنند تا دچار تصادف نشوند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*