fbpx
اخبار ویژه

  • شناسه : 30366
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: < 1 دقیقه
آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان در افغانستان
آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان در افغانستان

آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان در افغانستان

به گزارش خبر روز دولت افغانستان در راستای عمل به توافق آمریکا و طالبان برای تبادل زندانیان، ۴۰۰ زندگی این گروه را آزاد می کند. “صدیق صدیقی” سخنگوی رئیس جمهور افغانستان گفت که دولت این کشور برای تسهیل در روند صلح در افغانستان و آغاز مذاکرات بین الافغانی، ۴۰۰ زندانی طالبان را از زندان های […]

به گزارش خبر روز دولت افغانستان در راستای عمل به توافق آمریکا و طالبان برای تبادل زندانیان، ۴۰۰ زندگی این گروه را آزاد می کند.

“صدیق صدیقی” سخنگوی رئیس جمهور افغانستان گفت که دولت این کشور برای تسهیل در روند صلح در افغانستان و آغاز مذاکرات بین الافغانی، ۴۰۰ زندانی طالبان را از زندان های این کشور آزاد می کند. در صورت آزادی ۴۰۰ زندانی دیگر طالبان توسط دولت افغانستان، تعداد زندانی های آزاد شده این گروه از زندان های افغانستان به حدود ۴۵۰۰ زندانی می رسد.

“احمد راشد طوطاخیل” رئیس اداره زندان های افغانستان اعلام کرده است که دولت این کشور ۵۹۷ از زندانیانی که طالبان خواستار آزادی آنها هستند را به دلیل ارتکاب جرایم اخلاقی و جنایی آزاد نمی کند. طالبان نیز گفته است که تاکنون ۷۳۴ زندانی دولت افغانستان را آزاد کرده است، امام برخی از مقامات این کشور می گویند که زندانی های آزاد شده توسط طالبان، شهروند غیرنظامی هستند.

طالبان و آمریکا پس از ۱۸ سال جنگ و ۱۸ ماه مذاکره در روز ۱۰ اسفند سال ۱۳۹۸ توافق صلحی را در شهر دوحه پایتخت قطر امضا کردند. براساس این توافق، نیروهای آمریکایی مقابل اعطای ضمانت های امنیتی از سوی طالبان و تعهد این گروه به آغاز مذاکرات صلح با دولت افغانستان به تدریج از این کشور عقب نشینی می کنند.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*